Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi

27 Kas


Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan, Yerel Sivil Toplum Kuruluşları Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu. Türkiye çapında 8000 civarında projenin başvurduğu ancak 30 projenin desteklendiği programda Zonguldak’tan Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan ve Kozlu Belediyesinin iştirakçi olarak yer aldığı “Co-Devolopment” başlıklı proje hibe almaya hak kazandı.

27.11.2018 Salı günü Ankara’da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Kampüsü’nde düzenlenen Sözleşmelerin İmza törenine Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş ve Elif Kabakcı katıldı. Projenin uygulama tarihi 02.01.2019’da başlayacak.

Proje kapsamında; Zonguldak’ta faaliyet gösteren derneklerin İdari Savunuculuk ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Dernekler Toplantı ve Eğitim Merkezi kurularak gönüllü Derneklere çeşitli eğitimlerin verilmesi, Türkiye’de savunuculuk ve lobicilik örnek uygulamalar kitabının bastırılması ve Gönüllü Derneklerin katıldığı dernekler fuarının düzenlenmesi planlanmaktadır.

Yorum Yaz

Lütfen bilgileri doğru yazınız. Gerekli alanları doldurunuz *

İnternet sitemizde çalan fon müziği için Sayın Mehmet Ali VURAL’a teşekkür ederiz.