Derneklere seminer düzenlendi

21 Haz


AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, başvuru sahibi Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği, iştirakçisi Kozlu Belediyesi olan, “Dernekler Elele” projesinin seminer etkinlikleri başladı. 20-21 Haziran 2019 tarihlerinde birer günlük “savunuculuk ve lobicilik” ile “derneklerde stratejik planların geliştirilmesi” seminerleri düzenlendi. Kozlu Belediyesi Hizmet Binası içerisinde bulunan Dernekler Toplantı ve Eğitim Merkezinde düzenlenen seminerlere 21 dernek temsilcisi katıldı.

Seminer açılışında kısa bir konuşma yapan Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği yönetim kurulu Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş,  proje ve etkinlikler hakkında genel bilgi verdikten sonra, “Proje kısıtları ve eğitimlerin verimliliği açısından katılımcı sayısı sınırlıdır. Ancak elde edilen bilgiler proje kapsamında bastırılacak olan eğitim materyalleri kitapçığıyla yaygınlaştırılacaktır. Seminer etkinliğinin hem içerik hem de dernekler arasındaki iletişimin geliştirilmesi açısından verimli olmasını” diliyorum dedi.

Savunuculuk ve Lobicilik semineri Ebru Hanbay Çakır, Derneklerde Stratejik Planların Geliştirilmesi semineri de Dr. Zeynep Göknil Şanal tarafından verildi.

Teorik açıklamalar ve gruplar halinde gerçekleşen uygulamalı eğitimlerin sonunda katılım belgeleri dağıtıldı.

Yorum Yaz

Lütfen bilgileri doğru yazınız. Gerekli alanları doldurunuz *

İnternet sitemizde çalan fon müziği için Sayın Mehmet Ali VURAL’a teşekkür ederiz.